• Súkromná základná škola Didacticus je akreditovaná Ministerstvom školstva Slovenskej republiky a má akreditáciu pre I. a II. stupeň základnej školy. Škola je zameraná na využívanie moderných trendov v oblasti vzdelávania a výchovy svojich žiakov. Spĺňa štátny vzdelávací program ISCED 1 a ISCED 2.

Zameranie školy

Súkromná základná škola Didacticus je zameraná na implementáciu moderných trendov do vyučovacích štandardov a na výuku anglického jazyka, čím ponúka zvýšený počet hodín anglického jazyka, konverzácie, prípravu na medzinárodné skúšky Cambridge a aktívne využívanie metódy CLIL (integrácia anglického jazyka do predmetov). Naša škola si kladie za cieľ nielen vzdelávať, ale aj vychovávať, a tak je cieľom školy aj rozvíjanie sociálnej komunikácie a schopností našich žiakov, vytváranie tradícii a hodnôt. Veľký dôraz kladieme na individuálny prístup a motiváciu žiakov, na povzbudzovanie ich tvorivosti a kreativity.

Vybavenie školy

Súkromná základná škola disponuje nadštandardným vybavením, ktoré umožňuje žiakom denno-denne využívať informačno-komunikačné technológie priamo na hodinách. Každá trieda je vybavená interaktívnou dotykovou tabuľou a dataprojektorom, ktoré žiaci aktívne využívajú počas vyučovania. V triedach sú nové moderné lavice a stoličky, ktoré dotvárajú príjemný pocit zo samotných učební. V škole sa nachádza aj počítačové laboratórium, ktoré prináša deťom jednoduchšiu výučbu a spätnú komunikáciu s učiteľom cez sieť.

Koncepcia školy

Súkromná základná škola Didacticus patrí k školám, kde majú žiaci možnosť svojho osobného rozvoja po každej stránke. Naše kritériá, čo sa týka vedomostí, sú síce postavené vysoko, no rovnako rozvíjame v žiakoch aj ich talent, nadšenie pre niektoré veci, motivujeme ich, aby ich zaujímal svet okolo nich a aby ich túžba po vedomostiach stále rástla. Aj vďaka tomu chodia naši žiaci do školy veselí, usmiati, tešia sa či už na vyučovanie, prestávky, krúžky či súkromný školský klub detí. K tomuto vyváženému rozvoju detskej osobnosti pomáha koncepcia našej školy, ktorá je postavená tak, aby v rovnakej miere rozvíjala vedomosti a túžbu po poznaní nových vecí, ako i talent, nadanie, kreativitu či základné dôležité hodnoty, ktoré sú podstatné pre rozvoj osobnosti.

Čo teda nájdete na našej škole?

individuálny prístup učiteľa k žiakom

uplatňovanie inovačných trendov vo vzdelávaní

všetky triedy vybavené moderným a veselým školským nábytkom a modernou technikou

organizovanie voľnočasových aktivít formou záujmových krúžkov a kurzov