•      Veda je všade okolo nás. Žiak ide autobusom do školy.  Už len v tomto príklade môžeme nájsť rôzne typy technológií založené na vedeckých princípoch. Okrem samotného autobusu, ktorý je produktom kombinácie rôznych vedeckých odvetví, sú to aj cesty, prechody pre chodcov či svetlá na semaforoch. Aj taký smartfón, ktorý drží žiak v ruke počas cesty do školy, je zázrakom techniky a vedy.
        Pomocou predmetu poukazujeme na krásy vedy, techniky a prírodovedných predmetov, ktoré tvoria svet okolo nás.
        Predmet Science je v zahraničí považovaný za jeden z najdôležitejších predmetov vo vzdelávaní. Má priame praktické spojenie s každodenným životom žiakov, no zároveň využíva  a aplikuje princípy kritického myslenia a riešenia problémov.
        Aj preto sme sa rozhodli začleniť rozširovanie slovnej zásoby z anglického jazyka v rámci prírodovedných predmetov do nášho školského vzdelávacieho programu.

Čo je predmet Science?

Konverzácia z anglického jazyka: Science je kombináciou predmetov biológia, chémia, fyzika a ekológia. Žiaci sa v priebehu školského roka zoznámia s rôznymi témami z týchto oblastí a významne si rozširujú slovnú zásobu vďaka anglickým textom a odborným slovným spojeniam.
        V rámci tohto predmetu sa naučia:

• rozdeľovať zvieratá do skupín,
        • priraďovať vlastnosti veciam,
        • popísať časti rastliny,
        • naučiť sa rozpoznávať jednotlivé fázy mesiaca - a to všetko v anglickom jazyku.

Prečo je predmet Science dôležitý?

Okrem rozširovania slovnej zásoby je pre nás dôležité motivovať žiakov a pomôcť im získavať vedomosti a zručnosti zaujímavou a modernou formou.
        Využívanie digitálnych online materiálov a realizácia experimentov či medzinárodných projektov priamo na hodine ukazuje žiakom praktické využívanie teoretických vedomostí. Žiaci sa naučia ako kriticky myslieť, učiť sa riešiť problémy či robiť rozhodnutia na základe faktov.