• ONLINE BESEDA S DANIELOM HEVIEROM

• 13.10.2020 18:20
          • V 4.B sme sa rozhodli, že žiadne vírusy ani zavretá škola nás neodradia od toho, aby sme rozvíjali našu lásku k čítaniu a literatúre. Na online besedu prostredníctvom Zoomu sme pozvali pána spisovateľa Daniela Heviera. A on naše pozvanie prijal. Pýtali sme sa ho otázky od výmyslu sveta a on nám porozprával o svojom detstve, o svojich obľúbených predmetoch (neprekvapilo náš, že chémiu nemal rád) a najmä o tom, ako sa stal spisovateľom. Dozvedeli sme sa, že dôležitou „ingredienciou“ dobrej básne je láska :). Žiakom prezradil výborné tipy na písanie komiksov, ukázal nám jeho obrovskú knižnicu a prezradil, ktorú knihu písal najdlhšie (celých sedem rokov) a ktorá sa mu podarila napísať za dva dni. Svojím rozprávaním nám spríjemnil deň a my veríme, raz sa s ním stretneme aj naživo, bez počítačovej obrazovky. (I.H.)

Viac fotiek z akcie nájdete tu:

• OCENENIE NÁŠHO ŽIAKA V LITERÁRNEJ SÚŤAŽI DÚHA

• 13.10.2020 18:19
          • Celoslovenská súťaž literárnej a výtvarnej tvorby Dúha 2019/2020 vyhlásila v roku 2020 svoj 24. ročník.
            Tohtoročná literárna téma bola skutočne krásna : Šťastné chvíle s mojimi blízkymi.
            S potešením oznamujeme, že žiak šiesteho ročníka, David Mitro, získal v tejto prestížnej súťaži skvelé čestné uznanie Textu sa zmocnil skutočne tvorivo a my sa veľmi tešíme z jeho úspechu. Prajeme ešte veľa tvorivých síl v ďalšom literárnom pôsobení. Gratulujeme !
          • MEDZINÁRODNÝ PROJEKT ETWINNING O CESTOVATEĽSKEJ OPICI

• 13.10.2020 18:18
          • Takto približne pred rokom sa začal projekt o cestovateľskej opici, ktorý sme nazvali Adventure monkey. Na projekte sme spolupracovali so školami z Holandska, Veľkej Británie, Talianska či Grécka a dokonca sa nám pošťastilo spojiť sa aj so školou v Austrálii. Celým projektom nás sprevádzalo naše plyšové zvieratko – opica, ktorú sme pomenovali George. Aj vďaka platforme eTwinning, na ktorej projekt prebiehal, sme mohli spoznať nových kamarátov  sledovať, ako cestuje opica nielen po celej Európe, ale aj po svete.

Tento projekt sme ukončili spoločnou online knižkou, kde sme vložili tie najlepšie momenty z cestovateľskej histórie nášho projektu. Knižku si už môžete pozrieť aj vy. Veríme, že sa vám bude páčiť a my sa už teraz tešíme na ďalší projekt z etwinnigu 🙂 (M.N.)

eBook Adventure Monkey

• LYŽIARSKY VÝCVIK 9.3.-13.3.2020 ŽDIAR

• 13.10.2020 18:18
          • Prvý týždeň po jarných prázdninách sa časť našej školy vybrala na Lyžiarsky výcvik trošku si zašportovať. Tentokrát sme išli do vychytenej lyžiarskej lokality Ždiar, kde sme mali objednané dokonalé počasie a svah sme mali temer len pre seba o čom svedčia naše krásne fotky. V penzióne si nás vykrmovali ako kráľov, a tak sme mali vždy dostatok energie na svah. Vylyžovali sme sa do sýta, poskákali na „jump bag-u“, zasúťažili sme si aj v slalome o medaile a čo je najdôležitejšie, zdokonalili sme sa v lyžovaní, hlavne tí naši menej zdatní lyžiari. Po večeroch sme utužovali medziľudské vzťahy rôznymi hrami, ťažkými teenegerskými debatami a vďaka našej milej p. sestričke sme si zopakovali aj podanie prvej pomoci ale i ochranného rúška. Keďže všade navôkol pomaly všetko zatvárali urobili sme pre záujemcov aj súkromné kino. Posledný večer sme odovzdali našim najlepším lyžiarom, ale aj zúčastneným pretekárom a lyžiarom ceny a zhodnotili sme celý týždeň ako „krátky“. S horami sa dnes lúčilo ťažko, predsa v dnešnej virotickej dobe už len pohľad na ne je liečivý. No doma nás čakali, a tak s vyčistenými pľúcami, unavení ale šťastní sme sa predsa pobrali domov do upršaných Košíc a na dvojtýždenné prázdniny. (A.K. & kol.)

Viac fotiek z lyžiarskeho nájdete tu:

• TALK SHOW

• 13.10.2020 18:17
          • Marcová Talk show sa niesla  v duchu herectva a režisérstva. Jej hosťom bol Mgr. Art. František Balog herec Štátneho divadla v Košiciach, učiteľ Konzervatória a generálny riaditeľ divadla Actor pod vežou v Košiciach.

Moderátori Sara a Niklas (žiaci školy a členovia žiackeho parlamentu) hosťa grilovali ako sa patrí. Pýtali sa na priebeh povinnej školskej dochádzky – na šibalstvá, na zlomový moment, ktorý zmenil smer v pracovnej oblasti od  someliéra k herectvu od Hotelovej akadémie v Prešove na Konzervatórium v Košiciach a k štúdiu muzikálového herectva na VŠMU v Bratislave, ale aj na súčasnú pracovnú vyťaženosť.

Boli zvedaví aj z akých ingrediencií by namiešal deviatakom drink, ktorí stoja pred dôležitým rozhodnutím – ďalšie štúdium. Hosť svoje zaujímavé rozprávanie obohatil krátkou ukážkou – monológom z jednej postáv. Na položenie ďalších zaujímavých otázok moderátori ponechali priestor aj prítomným žiakom. Príjemne strávený čas okrem iného obohatený zákulisnými informáciami ubehol veľmi rýchlo a my sme získali obraz o pracovnej pozícii herec – režisér. (G.T.)

Viac fotiek z Talk show nájdete tu: