V rámci Európskeho týždňa duševného zdravia sa v týždni 4. – 8. mája na našej škole uskutočnili aktivity zamerané na tému Komunikácia a medziľudské vzťahy. Cieľom podujatí bolo podporiť pozitívnu klímu v triedach, rozvíjať schopnosť otvorene komunikovať, aktívne počúvať a budovať rešpektujúce vzťahy medzi žiakmi.
Počas jednotlivých aktivít sa žiaci pod vedením triednych učiteľov či školskej psychologičky zapájali do diskusií, skupinových hier, modelových situácií a tvorivých úloh, prostredníctvom ktorých si uvedomovali význam vzájomnej úcty, empatie a spolupráce.
Európsky týždeň duševného zdravia nám opäť pripomenul, že kvalitné vzťahy a otvorená komunikácia sú dôležitou súčasťou psychickej pohody detí aj dospelých.