Novinky

          • Európsky týždeň duševného zdravia

            V rámci Európskeho týždňa duševného zdravia sa v týždni 4. – 8. mája  na našej škole uskutočnili aktivity zamerané na tému Komunikácia a medziľudské vzťahy. Cieľom podujatí bolo podporiť pozitívnu klímu v triedach, rozvíjať schopnosť otvorene komunikovať, aktívne počúvať a budovať rešpektujúce vzťahy medzi žiakmi.

            Počas jednotlivých aktivít sa žiaci pod vedením triednych učiteľov či školskej psychologičky zapájali do diskusií, skupinových hier, modelových situácií a tvorivých úloh, prostredníctvom ktorých si uvedomovali význam vzájomnej úcty, empatie a spolupráce.

            Európsky týždeň duševného zdravia nám opäť pripomenul, že kvalitné vzťahy a otvorená komunikácia sú dôležitou súčasťou psychickej pohody detí aj dospelých.

          • Slávik Slovenska 2026

            Naša žiačka 4. ročníka, Sárka, nás výborne reprezentovala v speváckej súťaži Slávik Slovenska. Svojím talentom, krásnym vystúpením a odhodlaním urobila veľkú radosť celej škole.

            Hudobný sprievod jej pripravili študenti zo Súkromného konzervatória Požiarnícka 1, Košice, ktorým patrí naše úprimné poďakovanie za profesionálny prístup a výbornú spoluprácu.

            Osobitne ďakujeme pani riaditeľke PhDr. Zuzane Šinskej, MBA za podporu a spoluprácu s našou školou. Veľké poďakovanie patrí aj zriaďovateľom PaedDr. Gejzovi Adamovi, PhD. a Mgr. Irene Adamovej za skvelú prípravu žiakov konzervatória.

            Sárke ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy a už teraz sa tešíme na ich ďalšie spoločné vystúpenie na Deň matiek.

          • Vernisáž výtvarnej súťaže Moje mesto 2026

            Boli sme na vernisáži výtvarnej súťaže Moje mesto 2026, ktorá sa konala 4. 5. 2026 o 15:30 v CVČ na Popradskej 86 v Košiciach.

            Vernisáž zahájili hudobným programom, hrou na gitare a potom nasledovalo oceňovanie žiakov. 

            V 3.kategórii ( ZŠ 2.stupeň) sme získali výborné: 

            1.miesto: Katarína Bujňáková

            2.miesto:  Filip Škovránek 

            Čestné uznania získali: Hanka Bimbová, Ria Krausz a Richard Nicolas Korba.

            Našim žiakom blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

          • Na vlastnej koži

            Žiaci 7. ročníka sa zúčastnili projektu, ktorého cieľom je zážitková prevencia – žiadna teória, ale silné príbehy, ktoré si žiaci vyskúšali na vlastnej koži.

          • Farebný chodník

            Dni mesta Košice si užili aj naši prváci! S nadšením sa zúčastnili hromadného podujatia Farebný chodník. Pri kreslení na tému Kto sa stará o naše mesto si užili množstvo zábavy. Prišiel ich pozdraviť aj pán primátor a odmenou im bola aj chutná zmrzlina. 

            Tešíme sa, že podobné aktivity môžu byť súčasťou školského života a podporujú pozitívny vzťah detí k škole. 

    • Kontakty

    • Prihlásenie