Novinky

          • Deň v parku

            Dnes sme sa rozhodli so žiakmi šiesteho ročníka trochu si oddýchnuť a zrelaxovať sa na pikniku v Mestskom parku. Zahrali sme si množstvo hier alebo si užili maľovanie v prírode.

            Naši ôsmaci sa zasa vybrali objavovať krásne prostredie Barčianskeho parku. 

            Niekedy je dobré aj trochu spomaliť a vychutnať si čas v dobrej spoločnosti a na čerstvom vzduchu.

          • Rozlúčka ôsmakov a deviatakov

            Dnes sa žiaci 8. a 9. ročníka slávnostne rozlúčili s našou školou, učiteľmi a spolužiakmi. Počas príjemného stretnutia zazneli slová vďaky za roky plné vedomostí, zážitkov a spoločných chvíľ. Nechýbali ani úsmevy, spomienky a emócie, ktoré k takýmto okamihom neodmysliteľne patria.

            Našim ôsmakom a deviatakom prajeme veľa úspechov, odvahy a radosti na ich ďalšej životnej ceste. Budeme na nich s hrdosťou spomínať. 🍀📚🎓

          • Za históriou a oddychom do Betliara

            Koniec školského roka sme si spríjemnili výletom do nádherného prostredia kaštieľa Betliar, kde sa žiaci 1. stupňa vydali objavovať históriu jedného z najkrajších slovenských kaštieľov.

            Počas pútavej prehliadky sme sa preniesli do čias šľachtického rodu Andrássyovcov, obdivovali vzácne historické interiéry a dozvedeli sa množstvo zaujímavostí zo života jeho obyvateľov. 

            Dozvedeli sme sa aj zaujímavosť, že obyvateľom Betliara sa kedysi prezývalo „Žabare“. Podľa miestnej tradície toto pomenovanie vzniklo preto, že v minulosti vraj jedávali žaby. Našťastie, náš obed bol o čosi tradičnejší, takže si všetci pochutnali bez toho, aby museli skúšať miestne legendy. 😊🐸

            Výlet nebol len príjemným zakončením školského roka, ale aj príležitosťou učiť sa zážitkom, rozvíjať vzájomné priateľstvá a vytvárať spomienky, ktoré si deti odnesú aj do prázdnin.

            Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii výletu, a tešíme sa na ďalšie spoločné dobrodružstvá.

            Didacticus – škola, kde sa učíme aj zážitkami.

          • Exkurzia druhákov na UVLF

            Druháci zažili exkurziu na Veterinárnej klinike koní UVLF v Košiciach. Deti mali možnosť nazrieť do sveta veterinárov a spoznať, ako sa starajú o kone – od ich chovu a každodenného ošetrovania až po pomoc chorým zvieratám. Veľkým zážitkom bolo nahliadnutie na operačnú sálu, kde si prezreli aj nástroje používané pri operáciách. Zaujímavé tiež bolo vidieť voľný výbeh koní a priestory fakulty, kde sa pripravujú budúci veterinárni lekári. 🐎

          • 3D bludisko na Alpinke

            Spoločne sme sa vydali na dobrodružnú výpravu do 3D bludiska na Alpinke. Spoločne sme si vychutnali deň v prírode, zahrali sa, ovlažili sa v tomto teple a unavení sa vrátili domov. Veríme, že si všetci užili deň plný zábavy.

          • Potulky v centre Košíc

            Tretiaci spoznávali najvýznamnejšie dominanty nášho mesta – Dóm svätej Alžbety, Spievajúca fontána či Urbanova veža. Počas prechádzky sme si dopriali osviežujúcu zmrzlinu a na záver sme si užili hry v Mestskom parku.

          • Po stopách UNESCO - Štvrtáci v Bardejove

            Štvrtáci strávili krásny deň v Bardejove. Počas exkurzie navštívili historickú radnicu, Baziliku svätého Egídia a vystúpili na jej vežu, odkiaľ sa im naskytol nádherný výhľad na celé mesto. Prechádzka čarovným centrom plným historických pamiatok bola pre všetkých zaujímavým zážitkom. Na záver si dopriali zaslúženú odmenu v podobe chutného obeda a zmrzliny. Domov sa vracali plní nových poznatkov a zážitkov.

          • Neuveriteľný cirkus

            Prváci dnes navštívili bábkové divadlo, v ktorom si pozreli kúzelné i zábavné predstavenie s názvom Neuveriteľný cirkus. Po ňom si pochutili na výbornej zmrzline a zahrali sa v Mestskom parku.

          • Štvrtáci na Košice International Aiport

            Naši štvrtáci navštívili Košice International Airport, kde nahliadli do zákulisia fungovania letiska. Počas exkurzie si prezreli odbavenie cestujúcich (check-in), prešli bezpečnostnou kontrolou a navštívili letiskovú riadiacu vežu, odkiaľ sledovali pohyb lietadiel.

            Veľkým zážitkom bola aj jazda na letiskovom hasičskom aute a stretnutie s ľuďmi, ktorí sa starajú o bezpečnosť a plynulý chod letiska. Domov si odniesli množstvo nových poznatkov, krásnych zážitkov a úsmevov.

            Ďakujeme pánovi Marhefkovi za sprostredkovanie exkurzie.

          • Deň v Zlatej podkove

            Piataci mali bláznivý deň plný zábavy a športu. Užili si ho v športovom areáli Zlatá podkova, kde sa vyšantili na trampolínach, preliezkach, hojdačkách či zipline. Počas aktivít sa mali možnosť osviežiť v miestnom bufete. Chlapci si s nadšením zahrali na futbalovom ihrisku svoj obľúbený šport a všetci si spoločne užili množstvo veselých chvíľ.

          • Aquapark Poprad

            Žiaci 5. B a siedmaci dnes navštívili AquaCity Poprad, kde si overili svoje plavecké, šmýkacie aj finančné zručnosti. Domov sa vracali unavení, no plní zážitkov a príjemných dojmov z vydareného dňa.

          • Cyklistický výlet

            Žiaci šiesteho a deviateho ročníka sa dnes vydali na cyklistický výlet. Po športovom výkone sme si oddýchli v Letnej záhradke, kde sme si vychutnali aj výborné jedlo a tešíme sa na náš ďalší výlet v rámci týždňa s batohom!

          • Exkurzia ôsmakov na Biofarme Zlatý Hýľ

            Dnes sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili zaujímavej exkurzie na Biofarme Zlatý Hýľ. Počas návštevy mali jedinečnú príležitosť spoznať život na farme zblízka a dozvedieť sa množstvo zaujímavostí o chove hospodárskych zvierat.

            Veľkým zážitkom bolo stretnutie so zvieratami, ktoré si mohli nielen prezrieť, ale aj pohladkať. Žiaci mali jedinečnú možnosť vojsť do vnútra výbehu s ovcami, kozami a alpakami, kde zblízka zažili ich správanie. 

            Súčasťou programu boli aj interaktívne aktivity. Každý si mohol vyraziť vlastnú pamätnú mincu, ktorá bude peknou spomienkou na tento deň. Zaujímavou skúsenosťou bolo aj vyskúšať si simulátor dojenia kravy, vďaka ktorému si žiaci mohli overiť, aká náročná je práca s hospodárskymi zvieratami.

          • Art Film festival

            Žiaci prvého stupňa sa dnes zúčastnili filmového festivalu Art Film, na ktorom si pozreli pútavú a poučnú rozprávku Princezná stokrát inak. Veľmi sa nám páčil poučný a vtipný príbeh odvážnej princeznej a jej cesty za šťastím. 

            Bol to skvelý zážitok!

          • Prváci na exkurzii na UVLF

            Prváci v pondelok navštívili Univerzitu veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach a v rámci nej pavilón, v ktorom sa starajú o kone. Sprevádzal nás veterinárny lekár, ktorý nám podrobne a zaujímavo rozprával o ošetrovaní i operovaní koní, previedol nás ošetrovňou, operačnou sálou a žiaci nakukli aj do anesteziologickej miestnosti. Navštívili sme stajne so zdravými i chorými koníkmi, ktorých sme nakŕmili i pohladili.

            Už dnes sa tešíme na zajtrajší výlet!

          • Druháci na exkurzii na Mestskej polícii

            Druháci sa dnes zúčastnili zaujímavej a poučnej exkurzie Mestskej polície v Košiciach. Žiaci sa dozvedeli o práci mestskej polície, ako pomáhajú ľuďom, chránia poriadok a dbajú na bezpečnosť v meste. Deti mali možnosť vidieť policajné vybavenie, služobné motorové vozidlá, nepriestrelné vesty, prilby a iné výstrojné súčiastky, ktoré potrebujú policajti pri výkone služby. Mohli klásť otázky a dozvedieť sa veľa nových informácií. Najväčším zážitkom bola ukážka policajných psov – belgických vlčiakov, ktorí ukázali svoju poslušnosť, rýchlosť aj šikovnosť, čo deti sledovali s veľkým nadšením. Veľká vďaka patrí pánom policajtom za ich trpezlivé vysvetľovanie, priateľský prístup aj za milé prekvapenia pre žiakov.

          • Šiestaci v ZOO Košice

            Žiaci 6. ročníka započali prvý deň týždňa s batohom výletom do zoologickej záhrady. Spoločne sme si užili deň plný zábavy a zakončili ho miernym adrenalínom v podobe jazdy na bobovej dráhe.

          • Piataci v Steam Factory

            Žiaci 5.A triedy si dnes naplno užili deň plný pohybu, smiechu a dobrej nálady v zábavnom centre Steam Factory Optima. V modernom priestore plnom trampolín, preliezok, hojdačiek a rôznych atrakcií mali žiaci dostatok priestoru na vybitie energie a spoločnú zábavu so spolužiakmi. Nechýbali veselé momenty, súťaženie ani radosť z pohybu. Výlet sa niesol v skvelej atmosfére a priniesol nielen aktívny oddych, ale aj veľa spoločných zážitkov, na ktoré budú piataci ešte dlho spomínať.

          • Tretiaci na Hornom Bankove

            Tretiaci sa v pondelok vybrali do prírody - v krásnom prostredí Bankova si užívali čerstvý lesný vzduch, chutné špekáčiky a marshmallow opečené na ohni. Nechýbala ani prechádzka, počas ktorej sme si zopakovali naše stromy, byliny, dokonca sme našli aj huby. 

            Voľnými hrami v prírode sme budovali spoločné priateľstvá a naplno si tak užili jeden z posledných dní tohto školského roku.

          • Opekačka na Hornom Bankove

            V príjemnej atmosfére končiaceho sa školského roka sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili dnes spoločnej opekačky na Hornom Bankove.

            Po príchode si žiaci pripravili ohnisko a pustili sa do opekania. Nechýbali špekáčiky, dobrá nálada ani množstvo rozhovorov a smiechu. Počas pobytu mali možnosť stráviť čas so spolužiakmi aj učiteľmi mimo školských lavíc, upevniť priateľstvá a načerpať energiu v prírode.

    • Kontakty

    • Prihlásenie