•      „Tvoja knižnica je Tvojím rajom.“

(výrok humanistického učenca Erazma Rotterdamského, 1466 – 1536)

Milí žiaci,

dovoľte mi, aby som vás všetkých pozval na zázračné miesto, kde môžete neustále objavovať  krásu písaného slova. Tým miestom je školská knižnica DIDACTICUS, ktorú môžete v našej škole navštíviť každý

pondelok od 13:30 - 15:00 hod.
      streda od 13.30 - 14:30
      .

V školskej knižnici je v súčasnosti viac ako 2000 titulov a neustále pribúdajú. Na mladších čitateľov čakajú krásne ilustrované výbery slovenských aj svetových rozprávok v slovenskej aj cudzojazyčnej verzii, básničky, riekanky a pútavé detské príbehy. Starší žiaci určite ocenia nové knihy v oblasti fantasy, dobrodružnej literatúry či detektívky.

Zvlášť pozoruhodná je anglická sekcia kníh USBORNE, ktoré naši čitatelia využijú aj na hodinách anglického jazyka.

Na svoje si prídu aj milovníci vedy a techniky – vyše 200 encyklopédií z oblasti histórie, geografie, fyziky, či biológie potešia aj náročnejšieho čitateľa.

V neposlednom rade plánujeme knižné aktivity, počas ktorých zažijeme veľa zábavy a dozvieme sa veľa nového.

Plánovanými akciami v tomto školskom roku sú napríklad besedy so známymi spisovateľmi, Noc literatúry či literárna čajovňa, kde sa pri šálke čaju porozprávame o láske k literatúre.

Tak málo stačí na to, aby ste objavili čarovný svet fantázie – len otvoriť knihu a naplno sa v nej stratiť. Neveríte? Príďte sa k nám pozrieť !

Rad vás našou krásnou knižnicou prevediem a už teraz sa teším na množstvo spoločných zážitkov.

Mgr. Martin Ujhelyi, učiteľ SJL a NEJ