• EXKURZIA V BOTANICKEJ ZÁHRADE NA TÉMU: VČELY

• 13.10.2020 17:27
          • Dňa 21.11 sme sa vrámci vyučovania zúčastnili prednášky o včelách, kde sa žiaci dozvedeli veľa zaujímavosti o včelách, mohli ochutnať med a vytvoriť si niečo malé z medu. Taktiež si mohli prejsť náučný chodník o včelách v botanickej záhrade. (L.F.)

• HRAVÁ MATEMATIKA V 3.A TRIEDE

• 13.10.2020 17:26
          • Tretiaci sa v Steel parku pohrali s matematikou a spoznali jej možnosti, ako sa s ňou dá pohrať. Vyskúšali si rôzne zaujímavé úlohy, hlavolamy, sudoku. Veľmi nás to zaujímalp a preto nám čas uplynul veľmi rýchlo. Určite sa tam ešte niekedy vrátime. Neskôr sme využili krásne počasie a užili sme si hry v mestskom parku. (Š.H.)

• MEDZINÁRODNÝ DEŇ BEZ FAJČENIA

• 13.10.2020 17:23
          • Je veľmi dôležité predchádzať získavaniu škodlivých zlozvykov a vedieť, ako nám môžu poškodiť zdravie. Aj preto sme zorganizovali aktivity ku medzinárodnému dňu bez fajčenia. Žiaci mali možnosť zúčastniť sa aj spoločnej aktivity – ak prišli do školy všetci v triede v bielom tričku (na podporu dňa bez fajčenia a čistých pľúc) – získali deň bez skúšania podľa vlastného výberu. Táto aktivita bola naozaj úspešná .Viac fotiek z akcie nájdete tu:

• STEELPARK 1.A – ZÁBAVNÁ MATEMATIKA

• 13.10.2020 17:21
          • V deň, keď si naši piataci lámali hlávky nad Monitorom, aj naši prváci mali zaujímavé dopoludnie s Matematikou. Okrem iného si vyskúšali aj rôzne hlavolamy ako: Ježko v klietke, Pyramída, Sudoku, Šach, Tangram a rôzne iné. Mnohé boli pre nás inšpiráciou a veríme, že si nejaké urobíme aj v škole a zabavíme sa. (A.K.)

• TALK-TALK KURZ

• 13.10.2020 17:18
          • Čo by ste povedali na to, ak by ste si mali možnosť na týždeň pokecať s native speakerom z Anglicka? Naši žiaci prvého stupňa takýto týždeň plný hier, projektov a zábavy zažili a veľmi sa im to páčilo. Hovoriť nonstop po anglicky je veľmi obohacujúce a motivujúce pre našich žiakov. Aj tí, ktorí sa spočiatku trochu báli, či budú rozumieť alebo vedieť rozprávať, tak sa nakoniec tešili a zabávali sa veselo a hlavne po anglicky. Našim žiakom je už teraz smutno za lektormi Hannou a Jackom a na takýto týždeň sa môžu tešiť aj žiaci druhého stupňa tesne pred Vianocami  (M.N.)