• PRO EDUCO

• 13.10.2020 17:36
          • Dňa 5.12 sa žiaci 8.A triedy zúčastnili na veľtrhu Pro Educo, ktorý bol zameraný na prezentáciu stredných a vysokých škôl zo Slovenska a Česka. Žiaci si okrem prezentácii účastníkov mohli vypočuť aj prednášky na rôzne témy, kde sa napríklad mohli čo to dozvedieť aj, čo je to duálne vzdelávanie. (L.F.)

• VIEM ČO ZJEM

• 13.10.2020 17:35
          • Tretí a štvrté ročníky sa dnes zúčastnili projektu Viem čo zjem. Žiaci sa naučili, kde majú umiestniť v chladničke jednotlivé potraviny  a prečo. Dozvedeli sa, čo patrí a čo nie do mrazničky a ako dlho tam potraviny môžu byť. (Š.H.

• OLYMPIÁDA Z ANGLICKÉHO JAZYKA

• 13.10.2020 17:34
          • Dňa 4.decembra sa na našej škole uskutočnila olympiáda z anglického jazyka, ktorej sa zúčastnili prihlásení žiaci 4.-9. ročníka. Hlavičky si potrápili pri všetkých jazykových zložkách – listeningu, readingu aj gramatike, no všetci odchádzali spokojní so svojim výkonom. Najlepší z obich kategórií nás budú reprezentovať v januári na okresnom kole. Držíme palce! (M.N.)

• VŠETKOVEDKO A EXPERT GENIALITY SHOW

• 13.10.2020 17:34
          • Dňa 28.11.2019 sa v našej škole uskutočnili dve súťaže.

Počas prvých dvoch vyučovacích hodín sa konal Všetkovedko. Táto súťaž je venovaná žiakom druhého, tretieho a štvrtého ročníka. Prihlásení žiaci si overili svoje vedomosti v rôznych oblastiach: vlastiveda, prírodoveda, slovenský jazyk a literatúru, matematika, anglický jazyk, informatická, dopravná, hudobná a výtvarná výchova.

Počas tretej a štvrtej vyučovacej hodiny si zasa svoje vedomosti mohli preveriť žiaci druhého stupňa v súťaži s názvom Expert Geniality Show. Pre nich bol tiež pripravený test zo zameraním na všetky oblasti, s ktorými sa doteraz stretli.

Obe súťaže prebiehajú len v jednom súťažnom kole. Výsledky, diplomy a ceny budú zaslané do školy až v priebehu januára 2020. Ak by chceli prihlásení žiaci vedieť svoje výsledky už skôr, tak budú 20.12.2019 zverejnené na stránke https://vsetkovedko.sk/ alebo https://sutazexpert.sk/. Výsledky si nájdu pomocou kódu súťažiaceho, ktorý dostali v deň súťaže (do žiackej knižky alebo do zošita z matematiky).

Pevne veríme, že sa našim všetkovedkom a expertom darilo. (V.L.)

• IBOBOR

• 13.10.2020 17:33
          • V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín. V školskom roku 2018/2019 sa konala súťaž v 57 krajinách. V tomto školskom roku sa do súťaže zapojili aj žiaci z našej školy a veľmi sa im páčila.

Už teraz sa tešíme na výsledky! (G.T.)