• VIANOČNÉ TRHY V 4.A

• 13.10.2020 17:47
          • Naše krásne Košice sa už pripravujú na čas radosti a veselosti a my (4. A) sme sa dňa 11. decembra 2019 rozhodli pozrieť si vianočné trhy v plnej kráse. Popri prechádzke na Hlavnej sme stihli obdivovať historické pamiatky, ale aj ochutnať typické trhové špeciality – langoš, trdelníky, či pečené gaštany. V stánkoch sme našli tiež rozličné remeselné výrobky a pri popíjaní horúceho čaju sme zažili pravú predvianočnú atmosféru.

(P. Gabrišová, 4. A)

• VIANOČNÉ PEČENIE V 4.A

• 13.10.2020 17:46
          • Vianočný čas sa okrem iného spája aj s prípravou rozličných dobrôt. 12. decembra 2019 sme za pomoci pani učiteľky a rodičov ozdobovali chutné medovníčky a pripravovali obľúbené raffaelo cukrovinky. Práca nám išla od ruky, všetkým veľmi chutilo, nechýbalo vysoké pracovné nasadenie a skvelá nálada. Dúfame, že sa podobná akcia so sladkým výsledkom ešte zopakuje

• VIANOČNÉ STOLOVANIE

• 13.10.2020 17:45
          • Každý z nás iste rád spomína na Vianoce svojho detstva, na babičku a dedka, a na ten krásny, slávnostne prestretý stôl, z ktorého sa šírila omamná vôňa a my sme horeli nedočkavosťou. Ani nie tak nad tými dobrotami, ktoré sa na vianočnom stole nachádzali ako skôr nad darčekmi, ktoré sme videli pod stromčekom. Avšak slávnostne prestretý vianočný stôl patrí k sviatkom rovnako ako stromček, vanilka a darčeky. Ak máte chuť vytvoriť si skutočne tradičné Vianoce tak, ako ich robievajú naše mamky a babičky, vrátiť sa tak o niekoľko rokov späť v čase a zaspomínať na tie krásne chvíle strávené v pokojnom tradičnom vianočnom duchu, môžete sa inšpirovať tipmi na tradičné vianočné stolovanie, ktoré pre vás pripravili žiaci našej školy. Ich šikovnosť ocenili všetci žiaci školy individuálnym hlasovaním: „Najkrajšie prestretý vianočný stôl“. A kto je víťaz? Všetci ktorí preukázali svoju šikovnosť, kreativitu i nápaditosť. Veď posúďte sami. (G.T.)

• ZDRAVÝ ÚSMEV V 2.A

• 13.10.2020 17:45
          • Aj dnes sme sa niečo nové dozvedeli o zúbkoch. Rozprávali sme sa o tom, ktoré potraviny našim zubom škodia a ktoré sú zase pre zúbky dobré.
            Chceme sa o naše zúbky poriadne starať, aby boli stále zdravé a biele. (K.K)
          • ZDOBENIE MEDOVNÍKOV

• 13.10.2020 17:43
          • V mnohých rodinách sa po tieto dni chystá tradičné vianočné pečivo – medovníky. Ich zdobenie sa stáva tradíciou aj našich žiakov, ktorí s radosťou s ozdobnou polevou skúšajú vlastné línie a motívy. Je jedno či je chlapec a či dievča, piatak alebo ôsmak. Sediac vedľa seba tíško znejúcich kolied a zaujímavým rozprávaním z tradícii rodín sme strávili príjemné popoludnie. Nechýbala ani ochutnávka ozdobených medovníkov. (G.T.)