• OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU – OKRESNÉ KOLO

• 13.10.2020 17:56
          • Víťazi školských kôl v našom okrese sa stretli v jednu januárovu stredu, aby si zmerali svoje vedomostné sily na okresnom kole anglickej olympiády. Ůlohy preverili našich žiakov z každej strany a my sa tešíme, že tí naši žiaci nesklamali. Naša žiačka Sara zo 7.A triedy dosiahla úspešnosť 60% a Samko z 8.A triedy dosiahol krásnych 88% . Tešíme sa, že naši žiaci využívajú každú príležitosť ako sa zlepšiť a naučiť sa niečo nové. (M.N.)
          • KARTÓNOVÉ STAVBY

• 13.10.2020 17:55
          • Dnes sme sa v družine zahrali na architektov. Z kartónových krabíc sme postavili rôzne stavby. Niekto navrhol dom pre triedneho maskota Shouta, ďalší zase postavil originálny Big Ben a dievčatá navrhli dokonca poschodový dom .

• VIANOČNÁ AKADÉMIA

• 13.10.2020 17:54
          • Koniec kalendárneho roka a vyvrcholenie vianočného času sa na našej škole už roky nesie v duchu veľkolepej Vianočnej akadémie. Slovo veľkolepá ju naozaj vystihuje. Aj tento rok nás privítala nádherná výzdoba na tému krajiny snehu (aj keď vonku bolo toho snehu pomenej) a hlavnú úlohu tvorili samozrejme naši šikovní žiaci, ktorí tancovali, spievali, recitovali, predviedli vlastnú tvorbu v divadielku a na záver zaspievali všetci spoločne vianočnú pieseň, ktorou sme sa rozlúčili so starým rokom.

Ďakujeme všetkým rodičom našich žiakov a priateľom našej školy, ktorí nám pomohli túto krásnu akciu zorganizovať. Všetkým prajeme krásne vianočné sviatky v kruhu najbližších a všetko dobré v novom roku! (M.N.)

• TALK-TALK KURZ PRE ŽIAKOV 2.STUPŇA

• 13.10.2020 17:53
          • V predvianočnom týždni si žiaci druhého stupňa užili intenzívny kurz s native speakermi z Veľkej Británie. Týždeň plný zábavy, projektov a hier sa im veľmi páčil a overil ich zručnosti z anglického jazyka z každej strany. Vedieť anglický jazyk využiť aj po praktickej stránke je veľmi dôležité a naši žiaci to zvládli na výbornú! (M.N.)
          • ŠKOLSKÉ KOLO PYTAGORIÁDY

• 13.10.2020 17:52
          • V priebehu tohto týzdňa sa uskutočnilo na našej škole školské kolo Pytagoriády. Pytagoriáda je matematická postupová súťaž. Do školského kola postúpili žiaci na základe výsledkom z triedneho kola. Následne, tí najlepší zo školského kola postúpia do okresného kola. Pre 6.,7. a 8. ročník je možnosť ešte postúpiť aj do celoštátneho kola.

Školské kolo pre 3.,4. a 5. ročník prebiehalo 10.12.2019 (utorok) a pre 6.,7. a 8. ročník 11.12.2019 (stredu).
            Zoznam postupújucich žiakov do okresného kola príde na školu až v priebehu februára/marca 2020. Žiaci ale svoje výsledky už poznajú, čiže približne vedia, ktorí môžu očakávať pozvánku.
            Okresné kolo pre 3.,4. a 5. ročník sa uskutoční až 24.3.2020 a pre 6.,7. a 8. ročník  25.3.2020.
            Gratulujeme úspešným riešieteľom ale aj všetkým zúčastneným. Dúfame, že náročnosť úloh nikoho neodradila a vidíme sa o rok opäť (V.L.)