• BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

• 13.10.2020 18:00
          • V mesiaci január sa na našej škole konalo školské kolo biologickej olympiády v praktickom-teoretickej časti pre žiakov 8. a 9. ročníka. (L.F.)

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• 13.10.2020 17:59
          • Na našej základnej škole sa už tradične konala najslávnejšia recitačná súťaž na počesť nášho najväčšieho básnika Pavla Orságha Hviezdoslava, Hviezdoslavov Kubín. Na školskom kole, dňa 20. 01. 2020 mala porota v zložení p. uč. Katky, Andrey, Ivony a Patrície neľahkú úlohu: vybrať najlepšieho recitátora či recitátorku, ktorá bude našu školu reprezentovať na okresnom kole. Tento rok sa školského kola nesúťažne zúčastnili aj prváci, aby si vyskúšali svoj prednes pred väčším publikom. Všetci recitátori sa dôsledne pripravovali, aby podali čo najlepší výkon. Bolo na nich vidno odhodlanie a skutočné nasadenie. Víťazi si odnášajú diplomy a knižné odmeny.

Ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy !

Viac fotiek nájdete tu:

• KNIŽNÉ TIPY NA FILMOVOM PLÁTNE

• 13.10.2020 17:58
          • Knihy a filmy patria síce k rozličným umeleckým žánrom, ale zostávajú spoľahlivým médiom na zobrazovanie sveta okolo nás. Často sa stane, že nás umelecké spracovanie filmu zaujme natoľko, aby sme siahli po knihe a platí to aj naopak. Knižné tipy na filmovom plátne – to je názov akcie, ktorá nám umožnila nazrieť do knižného a filmového sveta. Sprevádzala nás ňou pani knihovníčka poverená Knižnicou pre mládež mesta Košice a vybrala si skutočne široký filmový záber – od fantasy príbehov cez sci-fi až po vážnejšie témy. Týmto spôsobom sme sa oboznámili s ťažkým životom hráča (Ready – player One), dozvedeli sme sa o sile priateľstva počas pohnutých vojnových časov (Chlapec v pásikovom pyžame) či o láske, ktorá je silnejšia ako smrť (Hviezdy nám nepriali). Spoločná diskusia prebiehala vo veselom duchu a presvedčila o tom, že knihy a filmy sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Užili sme si piatkové predpoludnie a tešíme sa na podobné kultúrne zážitky. (P.G.)

• POKUSY S VODOU V ŠKOLSKEJ DRUŽINE

• 13.10.2020 17:57
          • Naši prváci zažili popoludnie plné zábavy kvôli experimentovaniu s vodou. Zistili sme že niesú bublinky ako bublinky, lentilky niesu len na papanie ,čo dokáže olej , voda a šumivá tableta a oveľa viac .Možno sa niekto inšpiroval a rozhodol sa pre povolanie vedca 😊 (T.K.)

• OLYMPIÁDA V NEMECKOM JAZYKU – OKRESNÉ KOLO

• 13.10.2020 17:56
          • U náš sa rozpráva nielen po anglicky, ale aj po nemecky a víťazka školského kola postúpila na to okresné, aby ukázala svoje vedomosti. Jej šikovnosť sa potvrdila aj tam. Na okresnom kole z olympiády v nemeckom jazyku získala naša žiačka Ninka z 5.A triedy krásne 1.miesto pri úspešnosti 94% a postupuje tak ďalej na krajské kolo. Sme na teba hrdí a držíme palce! (M.N.)