• TALK SHOW

• 13.10.2020 18:06
          • Na Súkromnej základnej škole Didacticus sme započali hosťom žiakom školy dobre známym avšak i nepoznaným. Do hosťovského kresla zasadla zriaďovateľka a riaditeľka školy v jednej osobe Ing. Andrea Petrová. Moderátor ako aj prítomní žiaci (zástupcovia z 5.-9. roč.) mali možnosť kladením otázok sa dozvedieť, aký bol dôvod pre založenie súkromnej školy, o dĺžke jej pôsobnosti a mnohé iné pálčivé otázky. Pani riaditeľka zodpovedala všetky otázky, ale ďalší progres školy ponechala zatiaľ v tajnosti. (G.T.)

Viac fotiek z akcie nájdete tu:

• ZIMNÉ ŠANTENIE V ŠKD

• 13.10.2020 18:04
          • Biela zima, veľké mrazy, snehuliačik, či ťa mrazí!

Hoď si kabát na seba. Mne a zima? Ale ba!

Nič krajšieho pre mňa nieto, zima to je moje leto.

Veľká zima, biely sneh, sánkovačka, detský smiech. (T.K.)

Viac fotiek z ŠKD nájdete tu:

• ETWINNING PROJEKT – I´LL SEND YOU A CHRISTMAS CARD

• 13.10.2020 18:03
          • Tretiaci sa zapojili do projektu eTwinningu I´ll send you a Christmas card CHRISTMAS CARD EXCHANGE 2019 s ďalšími 13 partnerskými krajinami, medzi ktoré patrí: Poľsko, Estónsko, Portugalsko, Litva, Rumunsko, Madeira-Portugalsko, Turecko, Lotyšsko, Bulharsko, Taliansko, Španielsko, Tenerife- Španielsko, Chorvátsko. Žiaci na hodinách anglického jazyka a pracovného vyučovania pripravovali vianočné pohľadnice s vianočným prianím, ktoré sme posielali všetkým partnerským krajinám. Každý deň sme s nadšením očakávali pohľadnice od našich kamarátov z partnerských škôl. Otváranie obálok bolo plné nadšenia a očakávania. Čakanie na pozdravy sme si spríjemnili hrami, vďaka ktorým sme sa naučili zaujímavosti o našich partnerských krajinách, spoznali sme ich vlajky, hlavné mestá a iné zaujímavosti. Rozšírili sme si slovnú zásobu spojenú s Vianocami. Do projektu sme sa zapojili prvýkrát, no určite nie poslednýkrát. Aktivity sa žiakom veľmi páčili. Ďakujeme všetkým partnerom za ich krásne vianočné pozdravy, ktoré sme si v triede vystavili a nedáme ich dole asi ani v lete

Viac fotiek z projektu nájdete tu:

• BESEDA OYMYAKON – NAJCHLADNEJŠIE MIESTO NA ZEMI

• 13.10.2020 18:02
          • Dnes sme na našej škole privítali vzácneho hosťa. Bol ním košičan Dominik Bari, ktorý natočil dokument o najchladnejšom mieste na Zemi: Oymyakon. Tento projekt dokonca podporila aj nadácia Leonarda DiCapria a to nie je jedinou zaujímavosťou! Tento zaujímavý dokument je prvý slovenský film kvalifikovaný Americkou filmovou akadémiou umení a vied na Oscara v kategórii krátky dokumentárny film.

Naši žiaci sa na túto besedu veľmi tešili. Nedeje sa totiž každý deň, že sa môžete porozprávať s niekým, kto prežil pár dní na mieste, kde je bežná teplota cez -50 stupňov Celzia. Práve tento fakt ovplyvňuje každodenný život v mestečku na Sibíri. Po pozretí dokumentu nemali otázky konca kraja a zaujímali ich taktiež ďalšie filmy, ktoré Dominik Bari pripravuje. My to už vieme a vám prezradíme, že sa máte na čo tešiť 🙂 (M.N.)

P.S. Máme aj autogramy 🙂

• ETWINNING PROJEKT: ACTION LOUDER THAN WORDS

• 13.10.2020 18:01
          • Žiaci štvrtého ročníka si na nedávnych hodinách anglického jazyka vyskúšali trošku inú formu učenia sa. Zapojili sa do medzinárodného projektu E-twinning s názvom „Action louder than words“. V rámci tohto projektu nahrali krátke video, v ktorom sa predstavili svojim rovesníkom z rôznych kútov Európy. Urobili to však nie celkom tradične, predstavili sa totiž „v koži” ich obľúbených knižných a komiksových hrdinov. Cieľom projektu bolo ukázať študentom inú formu vzdelávania sa, zlepšiť ich jazykové zručnosti a kritické myslenie, rozšíriť ich slovnú zásobu, schopnosť plynulejšie čítať a, samozrejme, rozvíjať lásku k čítaniu. Aktivita sa im veľmi páčila, natáčanie si užili naplno a tešia sa na ďalšie podobné úlohy:) (I.H.)