• BÁBKOVÉ DIVADIELKO NA LITERATÚRE

• 13.10.2020 18:15
          • Na našu školu zavítalo bábkové divadlo! A to nie hocijaké. Piataci na hodine literatúry ukázali, že ukážky z kníh literárnej výchovy môžu nabrať veľmi rozdielnu podobu. Rozhodli sa oživiť ruskú ľudovú rozprávku Krása Nevídaná a predviedli tak krásne bábkové predstavenie. Verím, že o ich talente ešte budeme počuť ߙ⠉. H.
          • KARNEVAL

• 13.10.2020 18:14
          • Svet masiek, zábavy, hier. Svet splnených prianí, kedy sa na chvíľku môže stať každý tým, čím chce. Naši žiaci sa v toto kúzelné poobedie premenili na princezné, policajtov, strašidlá, víly, supermanov, hrdinov či iné postavičky. Hrali sme sa, tancovali a zabávali sa spolu, čím sme vytvorili jeden zázračný rozprávkový svet plný fantázie. Za toto krásne poobedie ďakujeme a tešíme sa, kedy sa do sveta rozprávok presunieme najbližšie. (P.K.)

Viac fotiek z karnevalu nájdete tu:

• VALENTÍNSKA DISKOTÉKA

• 13.10.2020 18:16
          • Zábavy chtiví žiaci z 5.-9. ročníka sa v predvečer sviatku Valentína stretli na Valentínskej diskotéke. Na žiakov čakali rôzne aktivity  tanečného charakteru, i súťaže na obratnosť a šikovnosť. Nechýbalo ani občerstvenie.

Čas veľmi rýchlo ubehol a žiaci sa pobrali domov v presvedčení, že sa na škole vytvorila pekná tradícia. (G.T.)

• SÚŤAŽ O NAJKRAJŠIU ZIMNÚ VÝZDOBU TRIEDY

• 13.10.2020 18:11
          • Počas mesiaca január sa na našej škole konala súťaž medzi triedami o najkrajšiu zimnú výzdobu svojej triedy. Zapojili sa všetky triedy a postupne sme mohli postrehnúť ako v triedach pribúdali vločky, zasnežené poličky, cencúle na stenách…Výhra bola veľmi motivujúca. Všetky triedy mali krásnu výzdobu, za čo ich chválime a tešíme sa zo zapojenia. Vyhrať však nemohli všetci.

Prvou cenou bola možnosť pozrieť si v škole film počas vyučovania a pochutnať si na pizzi. Toto miesto si zaslúžila 3.A, ktorá si svoj film a pizzu poriadne užila. Druhé miesto patrilo 4.A, ktorí si tiež mohli pozrieť film podľa svojich predstáv s balíčkom pukancov. A na treťom mieste sa umiestnila 6.A, ktorá si tiež mohla v škole urobiť kino.

Víťazom gratulujeme a ostatní nezúfajte, nebola to posledná súťaž . (V.L.)

Viac fotiek z akcie nájdete tu:

• VALENTÍNSKE TVORIVÉ DIELNE

• 13.10.2020 18:07
          • Sviatok sv. Valentína od nepamäti patrí zaľúbeným. My síce ešte nie sme dospelí, no rozhodli sme sa obdarovať niekoho, koho máme radi a záleží nám na ňom. V 1.A pod taktovkou p. uč. Števky, Katky, Viki a Alex sme vyrábali vkusné brošne, rozkošné prívesky, šité srdiečka, tematické pohľadnice a mini škatuľky so sladkým prekvapením. Pripravili sme sa teda na tento deň dôkladne. Veríme, že niekoho svojimi výtvormi potešíme a možno sa nejaká valentínka ujde aj nám … (A.K.)

Viac fotiek z akcie nájdete tu: