• Z výtvarného ateliéru: Si to, čo piješ

Výtvarná súťaž Si to, čo piješ bola vyhlásená na jeseň 2021. Súťaž bola zameraná na znižovanie konzumácie energetických a sladených nápojov.

Na slávnostnom vyhodnotení bola naša žiačka Sabrina Š., zo 7. A triedy,  ktorá získala so svojou výtvarnou prácou: Následky zlej životosprávy, cenu poroty.

Slávnostné ocenenie všetkých žiakov sa uskutočnilo v stredu 26. januára 2022 o 14.00 hod. v Historickej Radnici mesta Košice s viceprimátorkou Mgr.L. Gurbaľovou.

Víťazke srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Od mysle k dizajnu za pár minút

3D tlač v školskom prostredí je jedna z inovatívnych možností ako zatraktívniť vzdelávanie a ako pomôže zefektívniť výučbu. Technologický pokrok stále viac napreduje v oblasti vedy a techniky vo vytváraní nových produktov. V dnešnej dobe sú čím ďalej tým viac presadzované nové technológie, tak prečo nevyužiť možnosti, ktoré nám dnešok prináša.
            Žiaci 8. ročníka na hodine informatiky sa
            oboznamujú s 3D tvorbou v programe Tinkercard. Tu získavajú základné zručnosti pri vytváraní 3D modelov, ktoré si následne upravia a vytlačia na školskej 3D tlačiarni. Posúďte sami.

• Z výtvarného ateliéru: 0. ročník Bienále portrétu Košice

Portrét má dlhú a zaujímavú históriu siahajúcu minimálne do staroveku. Portréty robili  portrétisti po celé tisícročia z rôznych dôvodov, najmä ale preto, aby po konkrétnych historicky, spoločensky zaujímavých či inak dôležitých ľuďoch ostala podobizeň vystihujúca ich osobnosť a zároveň jedinečnosť pre ďalšie generácie.

Dnes portrét nachádzame predovšetkým populárne vo fotografii, dokonca tu máme fenomén selfie.

Ale sú tie selfie či aranžované portréty prechádzajúce kontrolou pred publikovaním skutočne o nás?

Ako veľmi poznáme tváre svojich milovaných?

A ako dobre poznáme jedinečnosť tvárí, ktoré teraz denne stretáme doma? Zadívajme sa na mamu, na otca, na babku, na sestru...

Na výtvarnú súťaž boli práce ľubovoľného formátu posielané koncom leta 2021 v technikách: kresba, maľba, grafika, kombinované techniky s možnosťou využitia a experimentovania s novými netradičnými materiálmi (plasty, kovy, druhotný materiál, atď.), umelecká fotografia a digitálne médiá, animácie.

Z celkového počtu 610 prác sme v medzinárodnej súťaži obsadili fantastické TRI MIESTA

Zlaté pásmo získala Ninka A. zo 7.A  s portrétom v kombinovanej technike.

Strieborné pásmo získal Dávid Ben P. zo 6.A s portrétom kresby.

Bronzové pásmo získal Dominik S. zo 6.A triedy s portrétom Gloom v kombinovanej technike.

Všetkým zúčastneným a víťazom srdečne blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.